2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı


Dünyanın birçok ülkesinden 18 takım, 300 sporcu 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nda pedal çevirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık himayelerinde Başbakanlık Spor Dairesi’nin, Turizm Bakanlığı’nın ve diğer sponsorların katkıları ile KKTC’de bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlamak, aktif ve sağlıklı yaşamı özendirmek, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bisiklet turizminin başlatılmasına öncülük etmek amacı ile KKTC Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen, İkinci Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu tamamlandı.

4 etap halinde ve 4 gün süren bir organizasyonla gerçekleştirilen İkinci Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu için olimpiyatlar da dâhil olmak üzere 20’ye yakın ülkeden 18 takım ve 300 sporcunun, teknik ekip ve konuk Kuzey Kıbrıs’a gelirken, Kuzey Kıbrıs Gran Fondo Yarışı’na 400’e yakın, Halk Yarışı’na ise 1000’e yakın kişinin katılımı sağlandı..

Konu ile ilgili detaylı bilgi ise Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneğinde yarış öncesinde düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı.

Basın toplantısının başında Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir yaptığı konuşmasında, gerçekleşecek olan tur ile ilgili memnuniyetini dile getirerek, “Büyüyen bir organizasyon olmuştur. Bundan sonraki yarışın işe Başbakanlık olarak yapılması düşüncesindeyiz. Bu tip organizasyonlar bisiklet sporunun ve genel anlamda sporun önemine dikkat çekiyor. Bu anlamda bizim için de çok önemli oluyor.” dedi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Ogün Hamzaoğlu ise, “Bu hayale başladığımızda bu kadar büyük olabileceğini hayal etmiyorduk. Bu sene yaptığımız organizasyon 3 kat büyüdü. Bizim de yönetebileceğimiz boyutun üzerinde oldu. Ama bize siz inandınız yanlız bırakmadınız. Bizim için bunun önemi büyüktür” şeklinde konuştu.

image-20
Kuzey Kıbrıs Turu

Yarış 4 etap ve 4 gün sürdü

Birinci etap

Bisiklet Turu’nun 1. Etabı 16 Şubat 2017 Perşembe günü koşulan ve 182 kilometre uzunluğunda olan, “İskele Karpaz Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayıp sırasıyla Lefkoşa, Dörtyol, İskele, Boğaz, Büyükkonuk, Tatlısu, Dörtyol, Lefkoşa güzergâhında devam edip ve Girne Kapısında son buldu.

İkinci etap

Bisiklet Turu’nun 2. Etabı 17 Şubat 2017 Cuma günü koşulan ve 167 kilometre uzunluğunda oldu. “Mağusa Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayan sırasıyla Lefkoşa, Mağusa, Boğaz, Geçitkale, Esentepe, Değirmenlik, Lefkoşa güzergâhında devam edip ve Girne Kapısında son buldu.

Üçüncü etap

Bisiklet Turu’nun 3. Etabı 18 Şubat 2017 Cumartesi günü koşulacak ve 165 kilometre uzunluğunda oldu. “Güzelyurt-Girne Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayan sırasıyla Lefkoşa, Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Geçitköy, Lapta, Boğaz güzergâhında devam edip ve Girne Kapısı’nda son buldu.

Gran Fondo

19 Şubat Pazar günü Kuzey Kıbrıs Turu ile birlikte yapılan Gran Fondo Yarışı toplam 20 km, 55 km ve 90 km olarak 3 parkurdan oluştu.

Girne Kapısı’ndan başlayan yarışın ilk parkuru Yılmazköy’de, 2. Parkuru Çamlıbel’de ve 3. Parkuru ise Metehan’da son buldu. Bu yarışa lisanslı ve lisansız tüm sporcular bireysel olarak katıldı.

Dördüncü etap

Bisiklet Turu’nun 72 km uzunluğundaki 4. Etabı 19 Şubat 2017 Pazar günü koşuldu. “Lefkoşa Kriteryum Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlan sırasıyla Girne Kapısı, Meclis, Maliye Bakanlığı, Asal Şube,  güzergâhında atılan 60 turla devam edip ve Girne Kapısı’nda son buldu.

Halk yarışı; “bisikletsiz okul kalmasın…”

Organizasyon içerisinde yine 19 Şubat Pazar günü 5 turluk bir Halk Yarışı da bulunuyordu.. Telsim Halk Yarışı olarak isimlendirilen bu yarış kriteryum etabı (aynı güzergâhta birden çok tur atma) şeklinde yapıldı ve toplam uzunluğu 6 km oldu. Telsim Halk Yarışı’nda ve Kuzey Kıbrıs Gran Fondo’da alınacak kayıt ücretleri Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından halen yürütülen “Bisikletsiz Okul Kalmasın” kampanyası için kullanıldı.

 

372_9

Fikri Karayel konseri

Yarışların yanı sıra 19 Şubat Pazar günü Girne Kapısı’nda Bisiklet Festivali de gerçekleştirildi.

Birçok etkinlik yanında Kıbrıs’ın sevilen seslerinden Fikri Karayel de etkinlikte yerini alarak en sevilen parçalarını seslendirdi.

Katılan ülkeler ve takımlar…

Düzenlenen tura uluslararası boyut kazandıran, KKTC’nin tanıtımına katkı sağlayan ve bisikletleri ile adanın güzelliklerini keşfetme fırsatı bulan ülke ve takımlar ise şöyle;

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Rusya, Azerbaycan, İtalya, Bulgaristan, Fransa, Almanya,  Kazakistan, Belçika, Ukrayna, İspanya, Suudi Arabistan, Slovenya, Makedonya, Venezuela

Takımlar

Al Salam Cycling Club

Suudi Arabistan / Saudi Arabia

Astana City Continental

Kazakistan / Kazakhstan

Biemme Cycling Team

Ukrayna / Ukraine

Brisaspor Bisiklet Takımı

Türkiye / Turkey

CCN Metalac Cycling Team

Sırbistan / Serbia

CNC Cycling Team

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti / Turkish Republic of Northern Cyprus

Corratec Cycling Team

Almanya / Germany

ISD Jorbi Continental Team

Ukrayna / Ukraine

Kazakhstan National Team

Kazakistan / Kazakhstan

Kempten Cycling Team

Almanya / Germany

Kolls Cycling Team

Ukrayna / Ukraine

Nessebar Shockblaze

Bulgaristan / Bulgaria

Rising Star Cycling Team

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turkish Republic of Northern Cyprus

Torku Şeker Spor

Türkiye / Turkey

Synergy Baku

Azerbeycan / Azerbaijan

Unieuro Trevigiani Hemus 1896

Bulgaristan / Bulgaria

Velo – M Kumanovo

Makedonya / Macedonia

Wilier Triestina Selle Italia

İtalya – Italy


Yarışlar 4 gün boyunca anında takip edildi.

Hazırlanan özel araçlar sayesinde medya kuruluşlarına yarışı canlı izleme, görüntüleme ve fotoğraflama şansı sunulan organizasyonun merkez üssü olan Lefkoşa Türk Lisesi bahçesinde de bir basın odası oluşturuldu, medya mensuplarına yayın yapma olanağı sağlandı.

Etkinlik programı

Turun ilk üç günü saat 11:00’de başlayan olan yarışların ödül törenleri ise her gün saat 15:30’da oldu. 19 Şubat günü Kuzey Kıbrıs Gran Fondo yarışı saat 10:30’da start aldı. Saat 11:00’de ise Telsim Halk Yarışı gerçekleştirildi.

11:30’da başlayan Bisiklet Festivali ve Fikri Karayel Konseri’nden sonra 14:00’te 4. Etap Yarış, Lefkoşa Kriteryum Etabı yer aldı

Etkinliğin kapanışı ve ödül töreni ise saat 16:00’da oldu.

Turun sponsorları

Başbakanlığın himayelerinde gerçekleştirilen ve pek çok kurum – kuruluşun destek verdiği organizasyonun şu ana kadar mutabakata varılmış sponsorları; Başbakanlık Spor Dairesi, Turizm ve Çevre Bakanlığı, KKTC Cumhurbaşkanlığı, KKTC Meclis Başkanlığı, KKTC Sağlık Bakanlığı, KKTC Ulaştırma Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi, Gazi Mağusa Belediyesi, Girne Belediyesi, Güzelyurt Belediyesi, İskele Belediyesi, Gönyeli Belediyesi, Erülkü Süpermarker, Sun Rent a Car, Mr. Brown, Uludağ İçecek, Dörtgazi Lojistik, Köseoğlu Süpermarket, Pascucci, Kolan British Hospital, Akcan Bisiklet, Yusuf Paralik Pedal Power, Delta Bisiklet, Honda Motor, Yapım İnşaat, NorthernLand Construction, NHG Construction, İletişim Sponsoru Telsim, İkram Sponsoru Eziç Restorant, Ulaşım Sponsoru Türk Hava Yolları, Medya Sponsorları Demokrat Bakış, Detay, Diyalog, Güneş, Haberal Kıbrıslı, Halkın Sesi, Havadis, Kıbrıs, Kıbrıs Postası, Milliyet, Star Kıbrıs, Vatan, Volkan, Yeni Bakış Yenidüzen gazeteleri, Ada TV, BRT, Diyalog TV, Genç TV, Kıbrıs TV, Kanal T, Sim TV Televizyonları, Dance FM, Radyo Vatan, Radyo Güven, Radyo Juke radyoları, Gündem Kıbrıs, Haber Kıbrıs, Haberkktc ve Kıbrıs Manşet haber portalları ve Temedya Reklam Ajansı.

image-15
Kuzey Kıbrıs Turu

1. ETAP

16 Şubat 2017 Perşembe

KKTC Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu İkincisinin ilk etabı tamamlandı.

Yarış öncesi konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, organizasyonda büyük katkıları olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyleyerek, “hava bisiklet sürmek için çok güzel, bu organizasyon ülkemiz açısından da çok önemli. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

182 kilometre uzunluğunda olan, “İskele Karpaz Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayarak sırasıyla Lefkoşa, Dörtyol, İskele, Boğaz, Büyükkonuk, Tatlısu, Dörtyol, Lefkoşa güzergâhında devam etti ve Girne Kapısı’nda son buldu.

TORKU ŞEKER SPORCUSU AHMET ÖRKEN ETAP BİRİNCİSİ GELDİ

182 kilometre uzunluğundaki etabı birinci tamamlayan Torku Şeker Spor sporcusu Ahmet Örken oldu.

Yarışı ikinci tamamlayan Biemme takımından Vasii Kalinovskiy olurken, üçüncü tamamlayan isim ise Kazakistan Milli Takımı’ndan Gidich Yevgeniy  oldu.

LİDER MAYOLAR BELİRLENDİ…

Birinci etap yarışının lider mayoları da belli oldu. Genel Klasman Mayosu / sarı mayo ile Hız Mayosu / Yeşil mayo  Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’in olurken, En iyi Yokuş mayosu / mavi Mayo yine Torku Şeker Spor’dan Luca Chirico’nun oldu. Kıbrıs Güzellikleri Mayosu olan Magenta Mayo’nun sahibi ise Kolls Cycling Takımı’ndan  Vitaliy Buts oldu.

Muhteşem bir organizasyon ile gerçekleştirilen etkinlikte birincilik ödülünü kazanan Ahmet Örken, ödülünü Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi’den aldı.

Etabı ikinci tamamlayan  Biemmi Takımından Kalinovskiy’e ödülünü Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir takdim etti.

Etabı üçüncü tamamlayan Kazakistan Milli Takımı’ndan Gidich Yevgeniy’e ise ödülünü Geçitkale Başkanı Hasan Öztaş takdim etti.

2. ETAP

17 Şubat 2017 Cuma

168.2 kilometre uzunluğunda olan Bisiklet Turu’nun 2. Etabı, “Mağusa Etabı”, Girne Kapısı’ndan başladı.

Yarış sırasıyla Lefkoşa, Mağusa, Boğaz, Geçitkale, Esentepe, Değirmenlik, Lefkoşa güzergâhında devam etti ve Girne Kapısında son buldu.

get-race-ready-39
Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu

İTALYAN TAKIMI WILIER TRIESTINA SELLE’DEN JULEN AMEZQUETA ETAP BİRİNCİSİ GELDİ

168.2 kilometre uzunluğundaki etabı birinci tamamlayan İtalyan Takımı Wilier Triestina Selle takımından Julen Amezqueta Oldu.

Yarışı ikinci tamamlayan Wilier Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez olurken, üçüncü tamamlayan isim ise Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken oldu.

image-18
Kuzey Kıbrıs Turu

LİDER MAYOLAR BELİRLENDİ…

İkinci etap yarışının lider mayoları da belli oldu. Sarı Mayo (Genel Klasman Mayosu) ile Yeşil Mayo (Hız Mayosu) Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’in olurken, Mavi Mayo (En İyi Yokuş mayosu) yine Torku Şeker Spor’dan Luca Chirico’nun oldu. Magenta Mayo’nun (Kıbrıs Güzellikleri Mayosu) sahibi ise Kolls Cycling Takımı’ndan Vitaliy Buts oldu.

Muhteşem bir organizasyon ile gerçekleştirilen etkinlikte birincilik ödülünü kazanan İtalyan Takımı Wilier Triestina Selle takımından Julen Amezqueta’ya, ödülünü TRT Spor Koordinatörü Mehmet Buğra Şahin verdi.

Etabı ikinci tamamlayan Wilerer Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez’e ödülünü Başbakanlık Spor Dairesi Müdür Muavini Mustafa Sütçü takdim etti.

Etabı üçüncü tamamlayan Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken ise ödülünü Lefkoşa Polis Müdürü Yüksel Öğmen’den aldı.

image-5
Kuzey Kıbrıs Turu

3. ETAP

18 Şubat 2017 Cumartesi

KKTC Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen, 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nun, 3. Etabı Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’in yarışa start vermesi ile başlayan Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu İkincisinin üçüncü  etabı tamamlandı.

130 kilometre uzunluğunda olan yarış Girne Kapısı’nda başlayarak sırasıyla Girne Limanı, Gönyeli Çemberi, Güzelyurt, Çamlıbel ve Yılmazköy içinden geçerek yine Güzelyurt-Lefkoşa yolundan hareketle Girne Kapısı’nda sona erdi.

TORKU ŞEKER SPOR SPORCUSU AHMET ÖRKEN ETABI BİRİNCİ TAMAMLADI

130 kilometre uzunluğundaki etabı birinci tamamlayan Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken oldu.

Yarışı ikinci tamamlayan Bulgaristan takımı olan Trevigiani Hemus 1896 sporcusu Vial Mattia olurken, Etabı üçüncü tamamlayan isim ise Willer Triestina Selle takımından Matteo Draperi oldu.

Etabı ikinci tamamlayan Bulgaristan takımı olan Trevigiani Hemus 1896 sporcusu Vial Mattia’a ödülünü Güzelyurt Belediye Meclis Üyesi ve As Başkanı Mustafa Momin takdim etti.

Etabı üçüncü tamamlayan Willer Triestina Selle takımından Matteo Draperi ise ödülünü Şeker Sigorta Genel Müdürü Salahi Karahasan’dan aldı.

LİDER MAYOLAR BELİRLENDİ

İkinci etap yarışının lider mayoları da belli oldu. Sarı Mayo (Genel Klasman Mayosu) ile Yeşil Mayo (Hız Mayosu) Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’in olurken, Mavi Mayo (En İyi Yokuş mayosu) Willer Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez’in oldu. Magenta Mayo’nun (Kıbrıs Güzellikleri Mayosu) sahibi ise Brisaspor Bisiklet takımından Mustafa Köklü’nün oldu.

Muhteşem bir organizasyon ile gerçekleştirilen etkinlikte birincilik ödülünü kazanan Torku Şeker Spor takımından Ahmet Örken’e ödülünü Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir verdi.

Sarı Mayo (Genel Klasman Mayosu) Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’e mayosunu Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir takdim ederken, hız ile özdeşleşen Yeşil Mayo’yu kazanan Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’e mayosunu yine sektördeki hızı ile anılan Telsim Bireysel Satış Müdürü Emre Turan adına Telsim yetkilisi takdim etti. Mavi Mayoyu kazanan Willer Triestina Selle takımından Cristian Rodriguez’ mayosunu ise iş adamı ve Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Esin Esmen giydirirken, Magenta Mayo’nun sahibi ise Brisaspor Bisiklet takımından Mustafa Köklü’nün mayosunu Güzelyurt Belediyesi Müdürü Süleyman Aldağ tarafından taktim edildi.

19 Şubat 2017 Pazar

GRAN FONDO

19 Şubat Pazar günü Kuzey Kıbrıs Turu ile birlikte yapılan Gran Fondo Yarışı 4. etap olan Kriteryum yarışından önce, toplam 20 km, 55 km ve 90 km olarak 3 parkurdan oluştu.

Girne Kapısı’ndan başlayan yarışın ilk parkuru Yılmazköy’de, 2. Parkuru Çamlıbel’de ve 3. Parkuru ise Metehan’da son buldu. Bu yarışa lisanslı ve lisansız tüm sporcular bireysel olarak katıldı.

4. ETAP

Bisiklet Turu’nun 4. Etabı  “Lefkoşa Kriteryum Etabı” olarak isimlendirilen 72 km’lik etap Girne Kapısı’ndan başlayarak sırasıyla Girne Kapısı, Meclis, Maliye Bakanlığı, Asal Şube, güzergâhında atılarak 60 turla devam etti ve Girne Kapısı’nda son buldu.

Örken 3. zaferine ulaştı, tüm ödülleri topladı

Gün boyunca bir çok etkinliğin gerçekleştiği 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nda kriteryum etabının birinciliğinide geçmiş iki etabın lider ve aynı zamanda  sarı mayoyu taşıyan Torku Konya Şekerspor bisikletçisi Ahmet Örken aldı.

50 kilometrelik Kriteryum etabın ikincisi Kempten Cycling Team’den Batuhan Özgür olurken, 3’üncülüğü ise Kolss Cycling Team’den Vitaliy Buts aldı. Kriteryum ödüllerini Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber verdi.

Takım Şampiyonluğu KonyaTorkuŞekerspor’un oldu.

4 gün süren 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nda takımlar sıralaması da şöyle oluştu. En iyi takım Türkiye’den Torku Konya Şekerspor olurken, 2’nci en iyi takım Ukrayna’dan Kolss Cycling Team, 3’üncü ise Kazakistan’dan Astana City oldu.

En iyi ikinci ve üçüncü takım olan Kolss Cycling ve Astana City’e kupalarını Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Bertan Özberkman ile Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra verdi.

En iyi takım Torku Konya Şekerspor’a ise kupasını ana muhalefet partisi Genel Başkanı milletvekili Tufan Erhürman verdi.

Genel klasman

Genel Klasman’da en iyi sporcu Torku Konya Şekerspor’dan Ahmet Örken olurken, 2’nciliği Kazakistan National Team’den Yevgeniy Gidich, 3’üncülüğü ise Kolss Cycling Team’den Vitaliy Buts aldı.

Genel klasmandaki kupaları Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Spor Dairesi Müdür vekili Mustafa Sütçü sahiplerine teslim etti.

image-27
Kuzey Kıbrıs Turu

Lider mayo Ahmet Örken’in

  1. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nda en önemli mayo olan Sarı Mayo’yu Torku Konya Şeker Spor’dan Ahmet Örken kazanırken, Örken’e mayosunu Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir verdi.

Mavi Mayo’yu kazanan Willier Triestina Cycling Club’tan Cristian Rodriguez ve Magenta Mayo’yu kazanan Brisaspor Bisiklet Takımı’ndan Mustafa Köklü’ye ödüllerini Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ercen, Sun Rent a Car Yönetim Kurulu Başkanı Halim Kahveciler ve eşi Zeliş Kahveciler verdi.

Hız ile özdeşleşen Yeşil Mayo’yu kazanan Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken’e mayosunu yine sektördeki hızı ile anılan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar verdi.

SONUÇLAR

  1. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu

1. Etap Sonuçları (16.02.2017)

1 – Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

2- Vasii Kalinovskiy (Biemme)

3- Gidich Yevgeniy (Kazakistan Milli Takımı)

Mayolar / Jerseys

Sarı mayo / Yellow Jersey ( Genel Klasman Mayosu) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Yeşil mayo / Green Jerseys  (Hız Mayosu / Speed Jersey) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Mavi Mayo / Blue Jersey ( Yokuş Mayosu / KOM) Luca Chirico  (Torku Şeker Spor)

Kuzey Kıbrıs Güzellikleri  Mayosu / North Cyprus Beauties Jersey /  Vitaliy Buts (Kolls Cycling)

2. Etap Sonuçları  (17.02.2017)

1- Julen Amezqueta (Wilier Triestina – Selle Italia)

2- Cristian Rodriguezu (Wilier Triestina – Selle Italia)

3- Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Mayolar / Jerseys

Sarı mayo / Yellow Jersey ( Genel Klasman Mayosu) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Yeşil mayo / Green Jerseys  (Hız Mayosu / Speed Jersey) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Mavi Mayo / Blue Jersey ( Yokuş Mayosu / KOM) Luca Chirico  (Torku Şeker Spor)

Kuzey Kıbrıs Güzellikleri  Mayosu / North Cyprus Beauties Jersey /  Vitaliy Buts (Kolls Cycling)

3. Etap Sonuçları  (18.02.2017)

1- Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

2- Mattia Viel  (Team Unieuro Trevigiani Hemus 1896)

3- Matteo Draperi (Willier Triestina – Selle Italia)

Mayolar / Jerseys

Sarı mayo / Yellow Jersey ( Genel Klasman Mayosu) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Yeşil mayo / Green Jerseys  (Hız Mayosu / Speed Jersey) / Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

Mavi Mayo / Blue Jersey ( Yokuş Mayosu / KOM) Cristian Rodriguez (Willier Triestina – Selle Italia)

Kuzey Kıbrıs Güzellikleri  Mayosu / North Cyprus Beauties Jersey /  Mustafa Köklü – (Brissa)

 4.Etap Sonuçları (Kriteryum) (19.02.2017)

1- Ahmet Örken (Torku Şeker Spor)

2- Batuhan Özgür (Kempten Cycling Team)

3- Vitaliy Buts  (Kolss Cycling Team)

Grand Fondo Yarışı Sonuçları

KISA PARKUR

14-18 ERKEK

1- Ersun Hasan

2- Kadir Marbelioğlu

3- Mehmet Besli

19-34 ERKEK

1- Tuğberk Kopca

2- Mevlüt Ünal

3- Görkem Aka

35-44 ERKEK

1- Kamil Pehlivanoğlu

2- Lisani Gökmen

3- Hakan Korsan

45-49 ERKEK

1- Hakan Miralay

2- Bilal Bitirim

3- Abdullah Annaç

19-34 KADIN

1- Ayşenur Babuçcu

2-  Narin Hacıabitoğlu

3- Halide Zülkadiroğlu

35-44 KADIN

1- Fayize İyican

45-49 KADIN

1-  Münise Keşanlı

2- Nurcan Aydoğan

ORTA PARKUR

14-18 ERKEK

1- Deniz Deniz

2- İbrahim M. Alibaba

3- Taha Kol

19-34 ERKEK

1- Zeki Kaygısız

2- Hüseyin İlker Erçen

3- Kemal Elektrikçi

35-44 ERKEK

1- Nevzat Kral

2- Serhat Alışkan

3- Tulga Yorgozlu

45-49 ERKEK

1- Murat İşçimen

2- Kazım Beyoğlu

50 + ERKEK

1- Faramarz Can Cevatzade

2- Tufan Alatan

TANDEM

1- Oğuzhan – Abidin

2- Cihan – Özgür

3- Hüseyin – Uğur

14-18 KADIN

1- Merin Serdarlılı

19-34 KADIN

1- Özge Seçkin

2- Aybüke Köksal

3- Feyza Keskin

UZUN PARKUR

14-18 ERKEK

1- Berke Barkut

2- Şevket Hançerli

3- Mert Hançerli

19-34 ERKEK

1- Serdar Anıl Depe

2- Deniz Kılıç

3- Bilal Ceral

35-44 ERKEK

1- Turgay Germen

2- Haşim Köksal

3- Devrim Ardıç

45-49 ERKEK

1- Murat Kuntay Açan

2- Kazım Beyoğlu

3- Kalendar Çelebci

50+ ERKEK

1- Klaus Jesse

2- Metin Şenova

3- Ahmet Şimşek

19-34 KADIN

1- Yağmur Aydındağ

2- Emine Uluçay

35-44 KADIN

1- Sevim Yıldız

45-49 KADIN

1- Fezile Işık

GENEL KLASMAN

ERKEK

1- Turgay Germen

2- Serdar Anıl Depe

3- Haşim Köksal

KADIN

1- Yağmur Aydındağ

2- Emine Uluçay

3- Fezile Işık 2. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Resim Galerisi için tıklayın.Videolar ⇓⇓⇓

Kaynak: http://tourofcyprus.org/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s